Чи потрібно обов’язково подавати вантажну митну декларацію за експортними операціями в паперовому вигляді до граничного терміну подання декларації з ПДВ? Яку відповідальність несе платник у разі її неподання?

Згідно з п. 200.8 ст. 200 Податкового кодексу до податкової декларації з ПДВ платник податків додає розрахунок суми бюджетного відшкодування та оригінали митних декларацій. У разі якщо митне оформлення товарів, вивезених за межі митної території України, здійснювалося з використанням електронної митної декларації, таку декларацію митний орган надає органу ДПС у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України, в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису відповідно до закону.

Пунктом 18 наказу Мінфіну України від 25.11.2011 р. № 1492 визначено, що у разі наявності операцій з вивезення товарів за межі митної території України (заповнення рядка 2.1 декларації) до декларації додаються оригінали митних декларацій (примірники декларанта).

Платники, які подають податкову звітність в електронному вигляді, оригінали митних декларацій (примірників декларанта) подають окремо, у порядку, визначеному для подання податкової звітності у паперовому вигляді.

Отже, оригінали митних декларацій не потрібно подавати, якщо митне оформлення товарів, вивезених за межі митної території України, здійснювалося з використанням електронної митної декларації.

У випадку митного оформлення товарів з використанням митної декларації на паперовому носії оригінали таких митних декларацій (примірники декларанта) слід подавати разом з декларацією з ПДВ за звітний період у терміни, встановлені для подання податкової звітності.

Источник: Вісник податкової служби