У зв’язку з внесенням змін до статті 201 Кодексу про адміністративні правопорушення в Латвії з 01.01.2013 р. неподання або несвоєчасне подання попередніх електронних декларацій про ввіз/вивіз товарів тягне за собою попередження або накладення на перевізника адміністративного штрафу в розмірі від 5 до 10 латів. Вчинення зазначеного порушення особою, яка протягом року притягувалась до адміністративної відповідальності за таке порушення тягне за собою накладення штрафу в розмірі від 50 до 100 латів.

Нагадуємо, що з 1 січня 2011 року на території Європейського Союзу діють нові правила з безпеки, які безпосередньо впливають на порядок виконання міжнародних перевезень територією країн його учасників. Зокрема правила передбачають направлення загальних електронних декларацій до митних органів країн-учасників Євросоюзу при ввезенні/вивезенні товарів на їх територію.

При автомобільних вантажних перевезеннях така декларація повинна бути подана щонайменше за 1 годину до фактичного прибуття на територію ЕС.

Як Вам відомо, з метою надання можливості Користувачам книжок МДП самостійно та безкоштовно направляти інформацію, яка міститься в книжці МДП в електронному вигляді до митних органів країн ЄС Міжнародним союзом автомобільного транспорту створена й функціонує програма TIR EPD.

Для отримання доступу до цієї програми, Вам необхідно заповнити заяву (зразок додається). Додаткова інформація за телефонами: 201-54-83; 201-54-67; 201-54-38.

З метою уникнення можливих фінансових втрат, просимо враховувати надану інформацію при плануванні майбутніх перевезень країнами Євросоюзу.

Источник: asmap.org.ua